Podręcznik dłużnika

Dłużniku jeżeli Twoja sprawa została skierowana do naszej firmy możesz być pewien jednego - Twój dług na pewno zostanie od Ciebie wyegzekwowany. Nie pomoże żadne sztuczne przeciąganie windykacji, oszukiwanie nas że wpłata została dokonana ale jakimś dziwnym cudem nie może wpłynąć na nasze konto, nie pomogą również żadne wyimaginowane historyjki na temat zaciągania kredytu w celu spłaty zadłużenia, jego strasznie długi okres przyznawania, załatwianie dokumentów, czy nawet rzekomo wadliwy towar jaki został wam dostarczony i dlatego nie chcecie uregulować za niego należności.
Najprostszym sposobem spłaty długu jest faktyczne zaciągnięcie kredytu, jednakże takie udzielenie pożyczki trwa w obecnych czasach maksymalnie jeden dzień a nie tygodnie czy miesiące. Dlatego podczas rozmów z naszymi windykatorami nawet nie próbujcie w ten sposób wymigiwać się od spłaty zadłużenia - działania takie są szkodliwe tylko i wyłącznie dla was. Im dłużej trwa spłata zadłużenia tym wyższa kwota jest do spłacenia. Wraz z każdym dniem zalegania ze spłatą rosną odsetki, jeżeli następuje przestój w spłacie zadłużenia bez wyrażenie zgody z naszej strony, sprawa zostaje kierowana do sądu. Sam koszt zastępstwa procesowego oraz opłat sądowych może podnieść kwotę zadłużenia od 50% do nawet 100%. Samo skierowanie sprawy do komornika automatycznie sprawia, że kwota zadłużenia wzrasta o jego wynagrodzenie. Tak więc sami widzicie, że ociąganie się ze spłatą zadłużenia powoduje jedynie negatywne skutki.

Jak postępować gdy otrzymacie wezwanie do zapłaty z naszej firmy

Wraz z otrzymaniem wezwania do zapłaty zaczyna biec dla dłużnika termin do spłaty zadłużenia. Nasza firma daje z reguły 3 dni od otrzymania wezwania na spłatę zadłużenia. Jeżeli jednakże skontaktujecie się z nami i dokonacie wpłaty I raty, można wynegocjować inny termin na spłatę. Oczywiście termin ten musi być terminem realnym i możliwym do zaakceptowania a wysokość rat nie może być zbyt niska. W tym celu niezwłocznie po otrzymaniu wezwania skontaktujcie się z nasza firmą pod numerem wymienionym na wezwaniu. Każde z wezwań zawiera w dolnych linijkach numer telefonu pod którym można uzyskać informacje na temat swojego długu, numer faksu na który bezwarunkowo po dokonaniu wpłaty należy przesłać dowód wpłaty oraz numer konta na który należy wpłatę uiścić. Ponadto do każdego wezwania dołączamy projekt pozwu. Dłużniku, jeśli dług nie zostanie spłacony w zaproponowanym przez nas terminie pozew ten zostanie uzupełniony o podpis pełnomocnika procesowego i złożony do właściwego sądu. Spowoduje to znaczny wzrost zadłużenia, dlatego też nie należy przekraczać terminu na spłatę zadłużenia, gdyż spowoduje to tylko i wyłącznie problemy dla dłużnika.
Firma windykacyjna WOLF w przypadku braku spłaty zadłużenia zakłada nie tylko sprawy cywilne i gospodarcze ale również kieruje sprawy do prokuratury zawiadamiając o popełnionym przez dłużnika przestępstwie oszustwa. Jeżeli okoliczności powstania długu przemawiają za tym, że dług ten powstał w sytuacji wyłudzenia, sprawę niezwłocznie kierujemy do organów ścigania. Może się zdarzyć, iż skutkiem nieuregulowania swoich zobowiązań będzie wyrok skazujący nawet na rok lub dwa pozbawienia wolności. Tak więc warto się zastanowić, czy okoliczności powstania długu nie miały charakteru oszustwa a jeśli tak, to jak najszybciej spłacić swoje zobowiązanie, gdyż takich "skruszonych" dłużników wymiar sprawiedliwości traktuje o wiele łaskawiej.
Co jeśli dług jest wynikiem nie złej woli ale trudnej sytuacji finansowej, powstałej np. na skutek nieuregulowania należności przez kontrahentów.

Nasza firma za każdym razem indywidualnie podchodzi zarówno do swojego klienta jak i jego sprawy. Jeżeli okaże się, że dłużnik sam ma problemy z odzyskaniem swoich należności, za każdym razem proponujemy mu pomoc w ich odzyskaniu. Jest to działanie obopólnie korzystne dla wszystkich stron. Dłużnik odzyska swoją należność i tymi pieniędzmi z kolei spłaci swojego wierzyciela a zarazem naszego klienta. Dlatego zawsze gdy tylko zaistnieje sytuacja jak wyżej, poinformujcie nas o tym, iż wasza sytuacja powstała na skutek trudności z odzyskaniem swoich należności i przekażcie nam te sprawy do windykacji. Nasza firma szybko zajmie się odzyskaniem tych należności i z odzyskanych środków będzie można spłacić waszego wierzyciela. Szybkie odzyskanie zaległych kwot pozwoli również na podreperowanie sytuacji waszej firmy i lepsze prosperowania na rynku.

Miasta w których nieprzerwanie prowadzimy działania windykacyjne to:
- woj. podkarpackie – Rzeszów, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Nisko, Krosno
- woj. świętokrzyskie – Kielce, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski
- woj. lubelskie – Lublin, Zamość, Chełm, Biłgoraj
- woj. Mazowieckie – Warszawa , Radom
- woj. Śląskie – Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Bytom, Częstochowa, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Tychy, Rybnik
- woj. Dolnośląskie – Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica
- woj. Kujawsko-Pomorskie – Bydgoszcz, Toruń, Włocławek
- woj. Lubuskie – Gorzów, Zielona Góra
- woj. Łódzkie – Łódź, Piotrów, Płock
- woj. Małopolskie – Kraków, Tarnów, Dębica, Wieliczka, Mysłowice, Nowy Sącz
- woj. Opolskie – Opole, Częstochowa
- woj. Podlaskie – Białystok, Suwałki, Łomża
- woj. Pomorskie – Bydgoszcz, Słupsk, Gdańsk, Elbląg
- woj. Warmińsko-Mazurskie – Olsztyn
- woj. Wielkopolskie – Poznań, Piła, Konin, Kalisz
- woj. Zachodniopomorskie – Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg
FIRMA WINDYKACYJNA WINDYKACJA BEZZALICZKOWA WINDYKACJA NALEŻNOŚCI WYWIAD GOSPODARCZY
kontakt what’s up
phone-handset